Galeria

Farma Fotowoltaiczna 46MW powiat polkowicki Woj. Dolnośląskie

46MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, w powiecie polkowickim woj. Dolnośląskim. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024r. Nowa farma fotowoltaiczna będzie składać się z ponad 80 tys. paneli, a jej powierzchnia zajmie blisko 50ha. Produkcja z instalacji pozwoli na pokrycie zapotrzebowania na energie elektryczną blisko 17 tys. Gospodarstw domowych.

Farma Wiatrowa Nowa Brzeźnica 20MW w województwie łódzkim

Farma wiatrowa Nowa Brzeźnica zaopatrzy w energię elektryczną 19 tys. gospodarstw domowych. Na farmę będzie się składać łącznie 9 turbin wiatrowych, każda o mocy 2,2MW. Projekt jest w pierwszej fazie budowy.

Farma Wiatrowa Mierzyn

58,5MW w woj. Zachodniopomorskim w pierwszej fazie budowy. Farma wiatrowa Mierzyn składająca się z 15 turbin wiatrowych o mocy 3,9MW każda, co da łącznie 58,5MW czystej energii będzie w stanie zaopatrzyć w energię elektryczna ponad 68 tys. gospodarstw domowych. Budowa farmy wiatrowej Mierzyn, zgodnie z przyjętymi założeniami, zostanie zakończona do końca 2024r. Obecnie projekt jest w pierwszej fazie budowy. 

Przejdź poniżej i zobacz nasz film 

Farma Wiatrowa Piotrków Trybunalski

TAURON ZIELONA ENERGIA zakończył budowę FW na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Instalacja o łącznej mocy 30MW zaspokoi potrzeby energetyczne 35 tys. gospodarstw domowych. To dziesiąta Farma wiatrowa Grupy TAURON znajdująca się w powiecie łódzkim, 10 km od Piotrkowa Trybunalskiego. Łącznie w Gminie Wolbórz i Moszczenica stanęło 15 turbin wiatrowych, każda o mocy 2MW i wysokości 123m. Spodziewana średnia produkcja energii elektrycznej jest na poziomie  90,1 GWh. Dzięki temu do atmosfery trafi ok. 76,6 tys. ton CO2 mniej, niż gdyby ta sama ilość prądu została wytworzona w konwencjonalnych źródłach wytwórczych. Farma Wiatrowa produkuje już prąd.

Farma Wiatrowa Majewo

Nowa elektrownia o łącznej mocy 6 MW składa się z trzech turbin o mocy 2 MW każda. Dzięki produkcji na poziomie 17,3 GWh rocznie, farma zaspokoi potrzeby energetyczne 5 tys. gospodarstw domowych, a uniknięta emisja CO2 sięgnie prawie 15 tys. ton rocznie. Farma Wiatrowa Majewo przekazana do eksploatacji. 

Farma Fotowoltaiczna Choszczno II

Farma Fotowoltaiczna Choszczno II w województwie zachodniopomorskim o mocy 8MW zaspokoi zapotrzebowanie na energie elektryczną blisko 3,5 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja składa się z ponad 17 tys. modułów i ma powierzchnię 13ha. Farma Fotowoltaiczna jest przekazana do eksploatacji.

Przejdź poniżej i zobacz nasz film