⚠ UWAGA ⚠ Docierają do nas sygnały, że możesz natknąć się w sieci na FAŁSZYWE STRONY INTERNETOWE z użyciem wizerunku TAURONA.
Strony te promowane są w mediach społecznościowych i komunikatorach.
Apelujemy o szczególną ostrożność! Nie należy klikać w podejrzane linki, ani podawać swoich danych osobowych. Nie prowadzimy w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej!

Farma fotowoltaiczna Bałków z dofinansowaniem ze środków krajowych NFOŚiGW

17.06.2024
27 maja br. TAURON Zielona Energia sp. z o.o. podpisała umowę o dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia pn. "Budowa farmy fotowoltaicznej Bałków – 54 MW".

Dofinansowanie w formie pożyczki preferencyjnej zostało pozyskane w ramach trzeciego naboru wniosków o dofinansowanie programu priorytetowego „Energia Plus” i wynosi ponad 140 mln złotych. Budowana farma jest projektem TAURON Zielona Energia prowadzonym w ramach dewelopmentu własnego.

Planowana inwestycja zakłada budowę farmy fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Radków, we wsi Bałków. Teren farmy to ponad 50 hektarów i będzie to jedna z największych inwestycji OZE w województwie świętokrzyskim. Zgodnie z przewidywaniami, pierwsza energia wyprodukowana przez farmę popłynie z tej elektrowni w 2025 roku i pokryje roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną 27 tysięcy gospodarstw domowych.

Fot. NFOŚiGW.

Fot. NFOŚiGW.